Antena satelitarna – alternatywa dla kablówki

Zobacz, gdzie nabyć antenę satelitarną.

Większość z nas ma w swoim mieszkaniu telewizor. Mimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy czasem obejrzeć interesujący serial lub dokument telewizyjny. Aby odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie specjalnej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą aktualnie zakupimy bez trudu.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w życiu. Jest to urządzenie z charakterystyczną czaszą, która często określana jest mianem talerza. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Sięgając po antenę satelitarną można więc odbierać nadal ogromnie popularną w naszym kraju telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporego odsetka odbiorców z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie jest dostępna w każdym rejonie kraju. Wyliczyć można parę rodzajów anten SAT. Kupić można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne oraz panelowe. Anteny tego rodzaju cechują się konkretnymi właściwościami – różnią się między innymi średnicą jaką posiada czasza. Aktualnie zazwyczaj konsumenci wybierają jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Urządzenia zrobione są tak, by nie niszczały na skutek oddziaływania zmiennych czynników pogodowych. Dzięki temu śnieg, deszcz, wysokie i niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Najwyższej klasy antena SAT będzie mogła być użytkowana długi okres czasu.

Co poza anteną SAT jest wymagane do odbioru telewizji?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem niezbędnym do tego, żeby bez problemu odbierać kanały. Oprócz niej trzeba również zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie umocowana we właściwej pozycji. Konieczny jest też konwerter (dwupasmowy lub działający na oddzielnym paśmie), kabel współosiowy oraz odbiornik satelitarny.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]