Armatura kwasoodporna – gdzie się ją stosuje?

Jeśli potrzebujesz armatury kwasoodpornej, koniecznie wejdź na metal-e.pl

W domu w stu procentach wystarczy armatura, która będzie wytrzymała na korozję. W wielu przypadkach wymagane są jednak o wiele lepsze właściwości metalu, z którego wykonana będzie używana armatura. Jest tak na przykład w zakładach, gdzie wytwarza się towary z wykorzystaniem kwasów – jak farby lub nawozy. By przenieść je w odpowiednie lokalizacje zakładu, należy wtedy skorzystać z armatury pozwalającej na wykonanie instalacji wytrzymałej na działanie substancji żrących. Szczęśliwie na rynku znajdziemy wiele towarów, dzięki którym okaże się to możliwe. Z czego zatem wykonana bywa armatura kwasoodporna? Które elementy znajdziemy w ofercie wytwórców? Gdzie je kupić?

Armatura kwasoodporna – które elementy?

W sklepach dostępne są najróżniejsze części armatury kwasowej – na przykład łączniki, trójniki, zawory a także redukcje i kołnierze. Niezależnie od tego, jakie są to elementy, najistotniejsze będzie to, z jakiego surowca zostały wyprodukowane. By zagwarantować absolutną wytrzymałość na wpływ substancji żrących, wykorzystuje się przede wszystkim odpowiednie rodzaje stali nierdzewnej. Zazwyczaj armatura kwasoodporna wyprodukowana bywa więc ze stali kwasowej, którą otrzymuje się przez duży dodatek niklu i chromu. Ten materiał jest wytrzymały na działanie wszystkich substancji o mocy mniejszej niż H2SO4.

Gdzie znajdziesz armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną możemy nabyć na przykład w stacjonarnych sklepach metalowych. Takie rozwiązanie ma niestety wiele minusów. Najistotniejszą z nich są rzecz jasna wysokie ceny, które powodują, że założenie kompletnej instalacji potrafi stać się dużym problemem. Oprócz tego nie za każdym razem kupimy w nich modele, których potrzebujemy. Dlatego warto nabyć armaturę kwasoodporną w sklepach online, które oferują nie tylko duży wybór elementów, ale również zazwyczaj mniejsze koszty zakupu.

Kontakt:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]