Audioprzewodniki – pełna przyjemność ze zwiedzania

Jeśli zdecydujemy się na audio zwiedzanie, wizyta w muzeum może stać się ciekawszym doświadczeniem. Warto więc dowiedzieć się, czym są audiowycieczki, i przekonać się, co zapewni zwiedzającym użycie audioprzewodnika.

Audio guide – dlaczego warto zwiedzać z nim muzeum?

Audioprzewodnik dla muzeów to proste w użyciu przenośne urządzenie do zwiedzania, dzięki któremu osoba oglądająca eksponaty otrzymuje w czasie rzeczywistym mnóstwo ciekawych informacji odnośnie interesujących go zbiorów. Z pomocą nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą interaktywnie przeżywać wizytę w muzeum. Wszelkie urządzenia do audio wycieczek łączy nieskomplikowany sposób obsługi i wysoka funkcjonalność. Zapewne dla sporej liczby osób odwiedzających muzea oglądanie ekspozycji we własnym tempie przy równoczesnym odsłuchiwaniu narracji o udostępnionych zbiorach, będzie ciekawsze niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, aby zwiększyć wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, są dopasowywane do potrzeb danego muzeum, a także samego odbiorcy. Zatem bez względu na to, czy do muzeum trafia duża grupa młodzieży, rodzina z dziećmi czy wycieczka seniorów – właściwe dobranie treści audioguide’a do wieku i profilu zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w przybytku kultury niezapomnianym przeżyciem.

Jakie urządzenia dla audio przewodników wybrać?

W sprzedaży dostępne są różne audio przewodniki turystyczne, dlatego dobór najlepszego urządzenia do zwiedzania może być dla niektórych kierowników muzeów problematyczny. Niewątpliwie powinno się zwrócić uwagę na to, czy dystrybutor, który oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość stworzenia nietuzinkowego scenariusza edukacyjnego. Istotna jest także dostępność treści w innych językach. Przykładowo, rodzimej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia zwiedzającym muzeów możliwość skorzystania z nagrań w wielu językach.