Auto do ślubu – do kościoła z własnym kierowcą

Niewątpliwie bardzo ważnym sprawą na ścieżce życia każdego człowieka jest uroczystość zawarcia związku małżeńskiego. Wszystko musi być w tym dniu zapięte na ostatni guzik – nic nie może sprawić zawodu. Dzień ożenku musi być zwykle dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Ważkim elementem jego oprawy jest auto, którym narzeczeni pojadą do ślubu – jest ono odpowiednikiem ekskluzywności.

Samochód do ślubu – tradycyjnie na ceremonię

Obecnie tradycją jest, by państwo młodzi pokonali drogę na ceremonię samochodem. Wcześniej był to powóz zaprzężony w dwa udekorowane odświętnie wierzchowce. Jednakże wraz z pojawieniem się rewolucji przemysłowej rumaki zostały wyparte przez auta. Auto do ślubu jest elementem, który powinien być zauważony przez zgromadzonych uczestników uroczystości. Jednak prócz spodziewanej, ekskluzywnej oprawy, samochód jest też szybką metodą dotarcia do celu. Zwłaszcza teraz, kiedy to nie przemieszczamy się już tylko w granicy małego obszaru zamieszkania, ale nierzadko przemierzamy przed ślubem kilka lub kilkanaście kilometrów – przecież w dzisiejszych czasach droga z miejsca ceremonii do sali weselnej przebiega zazwyczaj przez fotograficzne studio.

Co wybrać – zabytkowy samochód czy Mercedes do ślubu?

Na wybór upragnionego auta mogą mieć wpływ obecny trend, a także indywidualne gusta. Zazwyczaj większość wstępujących w związek małżeński preferuje auta z najnowszej oferty najlepszych marek, np. Mercedesa. Na rynku usług transportowych kierowanych do nowożeńców odnajdziemy także auta z najnowszej oferty salonów, jak i te retro. Młode pary najczęściej wybierają nowoczesne egzemplarze wysokiej klasy w stonowanej, nierzucającej się w oczy czarnym kolorze. Całość musi stanowić doskonałą harmonię, zatem wytworne skórzane wnętrza są już standardem. Wypożyczalnie aut do ślubu oferują młodym parom możliwość wynajmu pojazdu wraz z kierowcą zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która będzie prowadziła auto jest też gwarantem powodzenia naszej ceremonii. Zatem mile widziany jest profesjonalny kierowca, który na czas dowiezie nas do celu, przy czym będzie dyskretny i nie skradnie naszego show.