Badania dla operatorów

Na www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/ zlecisz badania operatorów Bielsko

Są potrzebne jeśli chcemy sprawdzić, czy ktoś jest wstanie pracować jako operator widlaka oraz innej maszyny. Mimo, że sporo kandydatów podchodzi do nich z obawami, kiedy nie dręczą nas zaburzenia psychiatryczne, ich zaliczenie nie może sprawić nam większych problemów. Jak jednak przebiegają badania operatorów urządzeń? Na co powinniśmy się przygotować?

Wstęp do badania operatorów

W pierwszej części testu kandydat wypełnia opracowany przez specjalistę formularz. Musi w nim odpowiedzieć na pytania związane z działaniem w rozmaitych, niekiedy problematycznych przypadkach. Po przeczytaniu odpowiedzi kandydataubiegającego się o uprawnienia, psycholog będzie potrafił stwierdzić, czy odpowiednio radzi sobie z nerwami oraz zbadać jego inteligencję i dojrzałość społeczną. Treść formularza zależy od tego, jaki zawód wykonuje kandydat. Pierwszy etap badania operatorów zwykle powoduje duży niepokój, ale jej zaliczenie rzadko okazuje się niewykonalne.

Psychotechniczne badania operatorów

Następny etap badania operatorów odbywa się z użyciem odpowiednio skonstruowanych urządzeń. Kolejne zadania sprawdzają takie umiejętności jak refleks oraz podejmowanie decyzji w ekstremalnych sytuacjach. Należy wiedzieć, że niekiedy ten element badań może nie być przeprowadzony. Tak będzie, kiedy starający się o uprawnienia w rozmowie przyzna się do złego nastroju lub test wykaże, że przed odwiedzeniem poradni spożył napój alkoholowy. Zaplanowane działanie może być wtedy odłożone na inny termin lub – gdy powodem jest alkohol – nawet odwołane.

Kontakt:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]