Biokominki stojące zapewnią wiele możliwości aranżacyjnych

Gdy zbliżają się zimne miesiące nierzadko marzymy o tym, by ogrzać się w porze wieczoru przy kominku. Wydawać by się mogło, że mieszkając w mieście jest to niewykonalne, ponieważ w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy wykorzystać biokominek wolnostojący.

Gdzie sprawdzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to znakomite rozwiązanie dla loftów, luksusowych hoteli czy mieszkań. Nie wymagają podłączenia do komina, bowiem spalane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Ciekłe biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, dlatego ich czyszczenie jest łatwe, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co najistotniejsze, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można postawić w dowolnym miejscu mieszkania, ważne tylko, by zagwarantować mu właściwą cyrkulację powietrza, gdyż spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości CO2. Nie jest on też montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się zima albo jeśli zechcemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu odnieść do schowka do czasu aż ponownie nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, w szczególności tych wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo mocna. Są one także niezmiernie stabilne. Czy biokominek może zupełnie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, ponieważ nie wyzwala tak dużej ilości ciepła, jak klasyczny kominek, jednak jego walory estetyczne sprawiają, iż jest bardzo pożądanym elementem aranżacji wnętrza.

Biokominek wolnostojący dobierzesz do każdego wystroju mieszkania

Zróżnicowanie biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dopasować do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dobierzemy jeden z wielu biokominków o prostych kształtach, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych kolorach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, dostawiany do ściany, który imituje swoim wyglądem tradycyjny kominek. Ci, którzy zaaranżowali mieszkanie w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, również znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o krągłym kształcie, które będą dobrze wyglądać się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. Tak naprawdę wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są modele w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz spore biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są wyposażone w rolki ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wyglądu wielu modeli są słynni i szanowani projektanci.