Biurko w domu jest równie ważne jak stół

Szukasz biurka designerskiego? Sprawdź stfurniture.com/produkty/meble/biurka/.

Urządzając przestrzeń w domu często pomija konieczność wyodrębnienia specjalnego punktu, gdzie moglibyśmy pracować. Mnóstwo osób dotkliwie zauważyło swoje zaniedbanie w 2020 r., gdy nauka oraz praca z domu stały się po prostu codziennością. Wtedy to niespodziewanie okazało się, że nie mamy w mieszkaniu jednego z kluczowych mebli, czyli biurka.

Praca przy prawidłowo dobranym biurku jest wygodna oraz nie grozi bólem kręgosłupa

Wychowując dziecko uczęszczające do szkoły opiekunowie dbają o zakup dla niego biurka albo stolika do pokoju dziecięcego. Niestety dorośli nie pamiętają zwykle o tym, aby mieć też podobny mebel dla siebie. Część z nich sądzi wręcz, iż biurko w mieszkaniu to niepotrzebny sprzęt, który na co dzień nie będzie wykorzystywany. Osoby, które nigdy uprzednio nie pracowały w domu nie czują z reguły konieczności jego zakupu – przecież do przeglądania maili oraz robienia impulsywnych zakupów online wystarczy siąść na komfortowej sofie z laptopem na kolanach. Jednak jeśli rozważymy 8 godzin pracy w tej pozycji, to nie wygląda to już tak korzystnie. Warto zaznaczyć, iż wyznaczenie w przestrzeni mieszkalnej miejsca na biurko pomaga rozdzielić pracę od wypoczynku. Pracując przez parę dni z rzędu na domowej sofie ciężko nam będzie potem w pełni wyluzować się w tym samym miejscu, bo nasz umysł będzie kojarzyć je z pracą. Oprócz tego, siedząc przy biurku z blatem dostosowanym do naszego wzrostu utrzymujemy poprawną postawę, i dzięki temu zmniejszamy możliwość wystąpienia urazów pleców. Przy biurku łatwiej jest też zorganizować pracę – wszelkie potrzebne papiery, akcesoria czy sprzęty pomieszczą się na jego blacie lub w szufladce, zatem zawsze są na wyciągnięcie ręki.

Meble nie muszą być nudne – kup nowoczesne biurko

Biurko wcale nie musi być generycznym meblem. Owszem, modele znane z rozpowszechnionych wszędzie salonów meblowych z reguły są do siebie niesłychanie podobne i albo są one wykonane typowo dla biur, albo są to małe biurka dla dzieci. Nie oznacza to jednakże, że na rynku nie ma biurek z charakterem. Wystarczy przejrzeć propozycje manufaktury mebli drewnianych, żeby znaleźć wiele designerskich unikatów, które nie tylko pod względem formy, ale i kolorystyki trafią w gust nawet niebywale wybrednych osób. Minimalistyczne biurka designerskie wytwarzane są ręcznie na zamówienie, co umożliwia ich dopasowanie do wytycznych klienta. Tego rodzaju biurka będą wspaniale prezentować się nie tylko jako centralny punkt home office bądź w dziecięcym pokoju, ale równie idealnie wplotą się one w przestrzeń nowoczesnych biur.

Kontakt:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]