Borykasz się wadą wzroku? Zapytaj optometrystę o korekcję laserową

Skieruj się na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/, aby uzyskać informacje o laserowej korekcie wzroku.

Dostęp do przeróżnych zawodów, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych oraz wygoda na co dzień – to jedynie kilka z powodów, które popychają nas do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie nieprzerwanie wzrasta, do czego przyczynia się na pewno niesłychanie nikłe ryzyko możliwych powikłań oraz doskonalsza technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Wiele badań wykazuje wszak, że nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze komplikacje, ponieważ stanowią czwarty (zaraz po zwyrodnieniu plamki, jaskrze oraz zaćmie) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością walczy co trzeci Europejczyk.

Korekta laserowa wzroku – skuteczność i niskie ryzyko powikłań

Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku uzyskuje się świetne rezultaty. Podnosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można natomiast wyeliminować problem dalekowzroczności. Aktualnie najpopularniejszym typem lasera stosowanego podczas zabiegów korekty laserowej jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie impulsy podczerwieni. Umożliwia to wykonanie precyzyjnego formowania, a równocześnie redukuje zagrożenie naruszenia zdrowych części rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad widzenia przemawia dużo argumentów. Kluczowe to z całą pewnością mała inwazyjność, skuteczność, dokładność oraz niskie ryzyko powikłań. Warto wspomnieć także o tym, że zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Korekta laserowa wzroku – lekarz może jej odmówić

Nim zdecydujemy poddać się zabiegowi, warto być przygotowanym na to, iż w sporadycznych przypadkach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza ciążę oraz karmienie piersią, wiek poniżej 21 roku życia, choroby oczu jak przykładowo zaćma, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca czy choroby autoimmunologiczne.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]