Budowa domów drewnianych – dom z drewna nie musi być nudny

Jeżeli potrzebujesz zlecić budowę domów drewnianych energooszczędnych, kliknij w to miejsce

Mnóstwo osób marzy o posiadaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się zrealizować to pragnienie. Jeszcze jakiś czas temu w polskim krajobrazie dominowały domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Cechowały się też dużymi stratami energii. Aktualnie wygląda to diametralnie inaczej. Bardzo chętnie decydujemy się na domy z drewna stanowiące połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy budowane z drewna to na ten moment bardzo dobry przykład na to, jak skutecznie można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak nierzadko określa się także styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają także innego rodzaju nowatorskie materiały. Taki dom może być też energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stawiają na zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien oraz odpowiednie ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się często w jednym regionie Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie znajduje się piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt doświadczonemu architektowi

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najrozsądniej jest zlecić to zadanie fachowcom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się świetnie, a równocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]