Cegłę elewacyjną wykorzystasz też wewnątrz budynków

Cegły klinkierowe to popularny element budowlany, który jest nadzwyczaj odporny na uszkodzenia, służy jako dekoracja, a przy tym powoduje, że dom odróżnia się od innych. Z jakiego powodu cegła klinkierowa jest tak popularna i gdzie się ją wykorzystuje? W jakich kolorach produkowany jest klinkier dekoracyjny?

Cegła klinkierowa pełna – przeznaczenie

Naturalne cegły klinkierowe wywołują zachwyt swoim oryginalnym wyglądem i mogą być wykorzystane zarówno na zewnątrz budynków, jak i w środku. Cegły elewacyjne wspaniale dekorują budynek, a także nadają mu klasyczny i ponadczasowy charakter. Ich porowata powierzchnia bardzo dobrze sprawdza się na nieruchomościach utrzymanych zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. Z kolei klinkier na komin charakteryzuje się dużą trwałością i świetnie radzi sobie przy dużych wahaniach temperatur. Klinkierówka może też być użyta na ścianach wewnątrz domu, a także do wykończenia pięknego i wytrzymałego blatu czy zabudowania kominka – możliwości jest bardzo wiele!

Klinkierowa cegła elewacyjna – dlaczego warto wybrać?

Klinkierową cegłę na elewację cechuje niska nasiąkliwość, odporność na negatywne czynniki zewnętrzne oraz trwałość, co powoduje, że jest często używana w branży budowlanej. Aczkolwiek parametry techniczne to nie wszystkie zalety, jakie posiada cegła klinkierowa. Jej barwy umożliwiają uzyskanie niepowtarzalnego efektu wizualnego – cegły mogą mieć odcień czerwieni, brązu, żółci, pomarańczu, beżu, a po domieszce glinki w kontrastowym kolorze także wiele innych, łącznie z niebieskim czy różowym. Taka elewacja prezentuje się wyjątkowo i sprawia, że budynek się wyróżnia!