Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Tu znajdziesz o nich informacje

Na https://bit.ly/3JOw1pt zdobędziesz więcej informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, zatem nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o ciekawych atrakcjach oraz planowanych imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – co tu znajdziesz?

Żeby zaprezentować potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, powstał portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o wystawach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie zauważą mapkę, na której w mgnieniu oka odszukają kempingi, hotele i pensjonaty, zabytki i galerie, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach i lotniskach. Oprócz tego dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi regiony agroturystyczne, piękno parków krajobrazowych i narodowych czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Przydatne rozmówki i lista ambasad – ważne informacje dla podróżników z zagranicy

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy mniejsze ciekawe miejscowości. Newsy zawarte na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim i włoskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Wyjątkowo przydatna dla cudzoziemców jest również podstrona Rozmówki, na której poznają popularne słowa i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie podróży po naszym kraju.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego