Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Poznaj dalsze szczegóły o wyjazdach trekkingowych.

Wypady w góry mogą przybierać wiele postaci. Od spokojnych przechadzek po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Aczkolwiek za niejednokrotnie ogromny wysiłek dostajemy możliwość delektowania się cudownymi widokami i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – stopnie trudności

Skala trudności technicznej jest zależna od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści wymieniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej kondycji oraz minimum minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Trzeci poziom to wyprawy dla uczestników z wysoką sprawnością, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, jak również nieobawiających się niekomfortowych warunków biwakowania w toku kilkudniowej wędrówki.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe góry Europy, dużym uznaniem szczycą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, a także wschodnia część Karpat. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]