Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Znajdź shutters.

Projektując wystrój wnętrza, rzadko przeznacza się wiele uwagi na dekorację okien. Zwykle decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, czyli zasłony oraz firanki, które czasem zestawiane są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Na okna, ale również na drzwi garderoby – zastosowanie shuttersów

Podstawową właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych poruszają się, dzięki czemu można bez trudu je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb lokatorów. Producenci wytwarzają je z płyt pilśniowych, z drewna, jak również PCV. Shuttersy montuje się zwłaszcza na oknach, jednakże jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach bądź w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie element okna, który w w Europie domach spotyka się jeszcze stosunkowo rzadko, ale każdy z nas na pewno rozpoznaje je z ekranu telewizora czy kina, gdyż tego typu okiennice są często wykorzystywane na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w południowych Stanach USA oraz w Nowej Zelandii.

Shuttersy – regulacja kąta lameli bez pomocy żyłek

Prócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters świetnie się prezentują, mają one także pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem hamować gromadzenie się ciepła w domu, a zimą – zapobiegać jego utracie. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i można umieścić je na większości ram okiennych. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom bardzo atrakcyjny wygląd, dzięki czemu zwiększają wartość domu. Należy też podkreślić, iż shuttersy reguluje się bez stosowania łańcuszków, co rodzice małych dzieci lub właściciele psotnych zwierzaków, które przerwać dyndające łańcuszki, uznają zapewne za duży atut.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]