Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Prace w ogrodzie, przebudowa czy też budowa domu, odnowienie mieszkania, opróżnianie piwnicy albo strychu – co łączy te, na pierwszy rzut oka kompletnie niezwiązane ze sobą czynności? W ich przypadku wytwarzane są spore ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednakże postąpić, gdy nie mamy możliwości przetransportować ich samodzielnie? W takich wypadkach najlepiej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o pojemności dobranej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego załadowany kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też często zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to również najlepsza metoda na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, dróg wewnętrznych, parkingów czy boisk.