Coaching kariery – poznaj swoje mocne i słabe strony

Coaching kariery - tutaj poznasz pełną ofertę

Profesjonalne doradztwo zawodowe pozwala odkryć Twoje mocne strony oraz spożytkować ukryty potencjał. Na czym obecnie polega coaching kariery? Czy warto zainwestować w swoje umiejętności zawodowe?

Jak wesprze Cię coaching kariery?

Coaching kariery odbyty z kompetentnym doradcą zawodowym pomaga nie tylko osobom, które dopiero rozpoczynają swoją karierę, ale także doświadczonym pracownikom, którzy lękają się przemian na rynku, chcą obronną ręką przebrnąć przez przekształcenia w firmie albo przygotowują się do zmiany pracy. Profesjonalny coach kariery asystuje na wielu płaszczyznach – pokazuje jak przyszykować się do rozmowy o pracę, aby zwycięsko przejść rekrutację, a także jak podnieść tzw. umiejętności „miękkie” i inne kompetencje, niezbędne w pracy. Doradca zawodowy zajmuje się też wsparciem w odpowiednim przygotowaniu dokumentów, na przykład listu motywacyjnego, CV lub portfolio projektów, tak, by wzbudziły zainteresowanie u ewentualnych pracodawców, a zatem podniosły szansę na to, że kandydat zostanie dopuszczony do rozmowy. Nie bez znaczenia jest także pomoc coacha kariery w zakresie autoprezentacji – to jeden z najważniejszych przymiotów, który wysoko sobie cenią pracownicy działów HR.

Coaching kariery – komu zalecamy z niego skorzystać?

Zamierzasz zmienić branżę, jednak nie wiesz, jaka praca przyniesie Ci spełnienie i równolegle dobrą wypłatę? A może pragniesz poprowadzić swoją karierę zawodową tak, aby w końcu osiągnąć uznanie na rynku pracy? Coaching kariery sprawi, iż zidentyfikujesz swoje mocne i słabsze cechy, zaczniesz używać czający się w Tobie potencjał i osiągać sukcesy zawodowe. Profesjonalny doradca zawodowy wspomoże także managerów wysokiego stopnia tudzież innych wysoko kwalifikowanych pracowników szukającym fachowego doradztwa. Zanim dojdzie do pierwszego spotkania ma miejsce zdefiniowanie potrzeb doradczych – to wtedy zostaje uzgodnione, czego oczekuje uczestnik, wsparcia w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba konsultacji z doradcą zawodowym pozwoli uzyskać zamierzony cel.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]