Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Sztylpy zamówisz na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy złotych. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – chronią wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach głównie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wykonane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty charakteryzuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]