Czemu warto postawić na catering dietetyczny?

Właściwy jadłospis w dużej mierze rzutuje na nasze samopoczucie. Jednak nierzadko nie znajdujemy czasu na to, by zaplanować jadłospis – pamiętając również o regularnym gotowaniu właściwych potraw. Czy oznacza to, że w podobnych sytuacjach musimy porzucić sny o dobrej formie? Szczęśliwie nie – możemy wtedy postawić na catering dietetyczny. W Krakowie i innych sporych miejscowościach takie usługi cechują się wielkim zainteresowaniem pacjentów. Ich zaletą jest nie tylko wygoda, lecz również efektywność – te posiłki układane są bowiem przez doświadczonego dietetyka. Na czym dokładnie opiera się catering dietetyczny? Gdzie możemy go zlecić?

Zasady cateringu dietetycznego

W odróżnieniu od tradycyjnej diety, tego typu usługa nie zakłada własnoręcznego przygotowywania potraw – o określonych porach jedzenie po prostu przywozi nam doręczyciel. W pudełkach znajdują się dania ułożone przez specjalistę – odpowiednie na przykład dla klientów zmagających się z nadwagą lub celiakią, a także dla sportowców. Wiele firm oferuje również indywidualne układane menu według danych potrzeb. Przez to catering dietetyczny okazuje się doskonałą opcją dla pacjentów po operacjach lub podczas kuracji medycznej.

Catering dietetyczny – jak wybrać?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, catering dietetyczny zdobywa spore zainteresowanie wśród dbających o kondycję mieszkańców aglomeracji miejskich na terenie całego kraju. W Małopolsce trafionym pomysłem będzie na pewno skorzystanie z usług firmy FitMe catering. Wszystkie niezbędne dane dotyczące diet oraz ceny dostępne są pod adresem www.dietafitme.pl. Na ten krok warto postawić zwłaszcza, że 20-dniowy abonament to wydatek niecałego tysiąca zł – kwota, którą zwykle płacimy za zdrowe dania w sklepie, a których dzięki usłudze dowozu do domu nie musimy gotować sami.