Czy warto używać wielorazowych masek na twarz?

Znajdź maseczkę ochronną na vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Do niedawna maseczka ochronna kojarzyła się tylko z lekarzami lub japońskimi turystami zwiedzającymi nasz kraj. W ostatnim okresie z powodu rozprzestrzeniających się regularnie ciężkich chorób zakaźnych przenoszonych za pośrednictwem śliny, jednorazowe maseczki ochronne oraz te, których można używać kilka razy, są przez Polaków zakładane każdego dnia.

Po co nam maseczki ochronne na twarz?

Maski na twarz zakrywają nos oraz usta, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo dostania się bakterii i wirusów do organizmu przez śluzówkę. Niektóre maski wyposażone są w przezroczystą plastikową przyłbicę, która osłania całą twarz, a przede wszystkim oczy, przez które również może dojść do zakażenia. Maski ochronne powinny być noszone przez lekarzy, pielęgniarki oraz ratowników, którzy są szczególnie narażeni na długotrwały, bezpośredni kontakt z osobami aktywnie zarażającymi. Pozostałym ludziom takie maseczki posłużą do ochrony przed groźnymi patogenami w trakcie codziennych zakupów czy korzystania z komunikacji miejskiej. W czasie zagrożenia „złapaniem” ogromnie niebezpiecznego koronawirusa COVID-19 jest to nawet przymusem.

Jaką maseczkę wielorazową do codziennego użytku?

Maseczka na twarz powinna mieć styczność ze skórą tylko nie drażniącą warstwą tkaniny, przykładowo bawełny. Maseczki ochronne powinny być wygodne i gwarantować swobodne oddychanie. Zaleca się wybierać maski na twarz, które przed zapakowaniem są ozonowane i które wytwarzane są z wykorzystywanych w branży medycznej, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Z niektórych masek można korzystać wielokrotnie, oczywiście pod wymogiem zastosowania zaleceń zawartych w dołączonej do nich instrukcji.

Kontakt:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]