kurs architektura, kurs rysunku architektonicznego Kraków

Dla kogo kierowany jest kurs rysunku architektonicznego?

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromne uznanie ma wpływ sporo elementów – w głównej mierze fakt, że są to niezwykle interesujące studia oraz szansa na i wciągającej pracy po ich zakończeniu. Żeby dostać się na architekturę trzeba jednakże nie tylko wykazać się znajomością najważniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale również umiejętnością rysowania. Jeśli nią nie dysponujemy, przed egzaminami wstępnymi warto zgłosić się na kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego się nauczymy?

Uczniowie, którzy zapisują się na kurs rysunku architektonicznego otrzymają kompleksowe przygotowanie do egzaminów wstępnych. Oferta jest adresowana do osób dysponujących przynajmniej podstawowe zdolności rysowania. Długość zajęć 4 godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje kursantom praktyczną wiedzę dotyczącą kompozycji i perspektywy, jak również architektonicznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. W trakcie szkolenia przyszli architekci pracują nad rysunkiem, a nauczyciel wspomaga ich w stworzeniu pracy, która będzie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – nie tylko zajęcia praktyczne

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko rysunek, ale także porady zawodowców, które pomogą przygotować się lepiej do egzaminów – między innymi na temat tego, jak sporządzić najlepsze portfolio na każdy uniwersytet (na przykład te w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi lub za granicą). Chętni mogą przejść próbny egzamin, w trakcie którego doświadczą tego, czego mogą oczekiwać w niedalekiej przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą także dla swoich słuchaczy zajęcia z historii sztuki – ta wiedza okaże się niezastąpiona na egzaminie i w toku studiów.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]