shuttersy w salonie, nowoczesne okiennice

Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Wewnętrzne okiennice ozdobne, tzw. shuttersy, kojarzą się zazwyczaj z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okiennic można zastosować też w polskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a jednocześnie wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w licznych przypadkach sprawdzi się lepiej niż modne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości światła przenikającego do wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są szersze, co powoduje, iż doskonale uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są istotne, bo to w salonie ludzie spędzają po wiele godzin w trakcie dnia, a także przyjmują tu gości. W związku z tym trzeba zadbać, aby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale jednocześnie komfortowy. Opcja wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wnikających do pomieszczenia, co umożliwia np. pełne jego zaciemnienie, gdy pragniemy obejrzeć coś w telewizji, bądź jego lekkie ściemnienie, jeśli pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Możliwość kontroli wnikania światła do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak też z innego powodu – z ich pomocą można skutecznie regulować temperaturę sypialni, która ma jak wiadomo znaczny wpływ na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w okresie letnim łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, natomiast w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Do tego shuttersy tworzą efektywną barierę chroniącą przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osiada się mniej drobinek kurzu niż w plisach firanek, a ich utrzymanie jest niesłychanie proste i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się również w pokoju dziecka, w łazience czy w kuchni.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]