Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

Rolety dzień i noc to jeden z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla osób, które chcą mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. To również doskonały sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu albo sypialni, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Produkt dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów w różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, a różnych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Dobrze dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Umiarkowany poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , chociażby w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się również w każde awangardowe wnętrze, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoratywną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli pragniesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.