Dom bez dymu, wirusów i kurzu – o oczyszczaczu powietrza

Społeczeństwo powoli zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: roztocza, spaliny samochodów, dym tytoniowy, pyłki kwiatów czy mikroorganizmy i wirusy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub biurze?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczacza powietrza?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wyłapują praktycznie wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy stopień filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala wyeliminować pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5, sadzę czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i ekspresowo zatrzymuje również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w obsłudze i energooszczędne.