Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

Zobacz, gdzie nabyć drukarkę 3D

W ofercie CadXpert znajdują się wyłącznie urządzenia od uznanych producentów takich rozwiązań: MakerBot i FormLabs, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło trzydziestu lat – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze rozwiązania i urządzenia. Wyliczono, iż stosując drukarki 3D oraz inne produkty Stratasys można zredukować wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony aż o 90 procent. Główne idee pracy ekspertów firmy Stratasys to gwarantowanie najwyższej jakości usług i produktów, jak również wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Najlepiej sprzedające się urządzenia asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Kolejnym liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs produkuje bardzo zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, takie jak SLS i SLA. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, działające w nowej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi formę technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się funkcjonalną budową oraz łatwą obsługą. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, a także precyzyjnym odwzorowaniem najdrobniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dzięki temu można błyskawicznie wydrukować jednakowe makiety, do czego dąży się głównie w powtarzalnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają szerokie zastosowanie w różnorodnych sektorach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest precyzyjny oraz trwały, a w trakcie procesu drukowania nie dochodzi do przemieszczenia się warstw oraz nie występują wypaczenia.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]