Duży wybór srebrnych wisiorków

Dowiedz się, gdzie nabyć srebrne wisiorki

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników surowców. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, pięknie wygląda i charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest naprawdę czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem dbać o srebrną biżuterię?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnej biżuterii są szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie należy zatem używać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie prac domowych koniecznie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać kuferki wykładane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy tak uszkodzenia. Metal ten nie najlepiej reaguje też na styczność z wilgocią oraz ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim włożymy parę ozdób do pudełka, musimy przed tym owinąć je delikatną ścierką albo wrzucić do foliowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z solą – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się również wódka, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób musimy używać miękkich ścierek – twarde mogą uszkodzić fakturę.