Działanie i zalety kantoru internetowego

Nie przekopuj już Internetu! Kantor wymiany walut dla Ciebie odnajdziesz na www.kantor.pl.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w pobliskim oddziale banku – te pierwsze nadal spotkać można hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Aczkolwiek w ekspresowo przeobrażającym się świecie, ludzie pragną wymieniać waluty obce bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego właśnie pojawiły się kantory online, które to umożliwiają.

Jakie usługi proponuje kantor internetowy poza przewalutowaniem?

Operacja w kantorze online jest jednakowo łatwa jak kupno waluty w fizycznym kantorze. Użytkownik wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które pragnie wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest zwłaszcza to, iż wymianę można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane pobierane z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z poprzedniego dnia. Drugim i niezwykle ważnym walorem kantorów online są niższe spready aniżeli te oferowane przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze online spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą także kilka pomocnych usług stosowanych przez konsumentów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, kiedy podany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) lub w uzgodnionym przez nabywcę dniu.

Cenisz sobie wygodę w dysponowaniu pieniędzmi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich lubiących wygodę, a także dużą wolność w zarządzaniu własnymi środkami finansowymi. Korzystają z nich również kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej i osoby studiujące czy też zatrudnione poza granicami Polski. Jednak zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Kontakt:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]