Ekspres do kawy Jura – dla miłośników kawy

Wybór odpowiedniej kawy nie zapewnia przygotowania idealnego napoju. Żeby zachwycić rodzinę świetnym smakiem kawy, musimy zatroszczyć się o właściwą metodę zaparzania, a także ekspres, który umożliwi wypracowanie odpowiedniego ciśnienia i ciepłoty wody. Wiedzą o tym projektanci marki Jura, którzy od niemal stulecia oferują klientom świetne urządzenia, które mogą być stosowane zarówno przez entuzjastów smacznej kawy, jak i zawodowych baristów. Czemu jednak powinniśmy postawić na produkty tej firmy? Jakie plusy wykazuje ekspres do kawy Jura? Jak wybrać urządzenie odpowiednie do naszych oczekiwań oraz ustrzec się trudności w jego użytkowaniu?

Profesjonalny ekspres do kawy Jura

Jura ceniona jest szczególnie z uwagi na wytwarzane przez siebie ekspresy dla zawodowych baristów. Ci często sięgają po produkty tej marki, gdyż okazują się solidne, zaś ich budowa umożliwia otrzymanie rozmaitych typów kaw – również tych, których nie można przygotować bez spienienia mleka. Firma Jura opracowała dla zawodowych klientów mnóstwo typów ekspresów, które zgrupowane są w kilka linii – między innymi XJ, XS lub GIGA PROFESSIONAL, zaś wszystkie z nich wyróżniają się odmiennym poborem mocy oraz opcjami przygotowania naparu.

Domowe ekspresy do kawy Jura

Chociaż wiele produktów firmy kierowanych jest do profesjonalnych baristów, ekspres Jura bez problemów może być również wykorzystywany w domu. Szczególnie, iż w jej ofercie czeka na nas sporo urządzeń, które przeznaczone są właśnie do użytku w mieszkaniu. Szczególnie dobrze sprawdzają się urządzenia z linii
E, A lub ENA, które cechują się nieskomplikowaną budową i wieloma funkcjami umożliwiającymi zaparzenie doskonałej kawy. Warto także zaznaczyć, iż marka produkuje również akcesoria, które umożliwią przygotowanie bardziej nietypowych rodzajów tego napoju oraz naprawę ekspresów.