Filtry minipleat i filtry z separatorami aluminiowymi – cechy

Więcej informacji o hepa h13

Nie ma co się oszukiwać: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym względem nasz kraj jest na jednej z najdalszych pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia emitowane są nowe komunikaty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też nieprzerwanie poszukiwane są wydajne metody, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest nadzwyczaj ważne (np. w szpitalnych salach OIOM).

Uniwersalne filtry typu minipleat

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i używane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w domach, biurach czy obiektach użyteczności publicznej znakomicie sprawdzą się filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich trudnością również takie zanieczyszczenia, jak spaliny, roztocza czy włosy. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale także na jakość ich wykonania. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę ze stali ocynkowanej, która cechuje się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgoci). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest standardowo siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach minipleat złożony w małe plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, że produkty te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 – do stosowanie w przemyśle

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są z kolei filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a wytrzymała konstrukcja, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i zmiany temperatury, co pozwala na sprawną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80°C). Takie filtry montowane są tam, gdzie powinny być zachowane najwyższe standardy sterylności powietrza, jak przykładowo w przemyśle energetycznym.

Źródło fotografii – marss.pl.

Kontakt:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46