Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Chcesz zamówić sklejkę Peri? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to kluczowy komponent szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jednak najczęściej stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić domy ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam niezbędna, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją produkuje

Dawniej w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednak były kosztowne, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym obecnie wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane mają zwykle swoją sklejkę szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma służy również wynajmem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]