Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Jeśli szukasz środków do dezynfekcji powierzchni, kliknij tutaj

Specjalistyczne środki antyseptyczne pomagają zachować czystość różnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i jak działają? Czemu warto się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich zawartość

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników, które mogą przenosić zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na zdrowie człowieka. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W skład środków do dezynfekcji powierzchni zazwyczaj wchodzi nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, chlor, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, a także dużo innych komponentów. Do najczęściej używanych środków należą żele, chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych) oraz płyny w sprayu.

Przeznaczenie środków antyseptycznych

Środki odkażające używane są zawsze tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, laboratoriach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania podłóg, toalet, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, maszynek do mięsa, krajalnic, sztućców oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dostosowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]