Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się też w wypadku sporych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeśli stosownie o nie zadbamy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów wykonuje się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na samym początku warto nadmienić, że implant zęba to tylko ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się ogromną trwałością. Jego ogromnym atutem jest też fakt, iż nie reaguje z żadną substancją ani nie koroduje – jego używanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z jakich materiałów wykonuje się korony implantów stomatologicznych?

Wachlarz tworzyw, z których wytwarza się korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a prócz tego nie powodującą uczulenia. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.