Implantologia – w czym lepsza od protez?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to niestety najlepsze rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Z tego powodu tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, lecz też posiadają sporo innych atutów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych efektów, do zera minimalizując ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębowe.

Na czym opiera się implantologia?

Współcześnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz nieco mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczące zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek dolegliwości już po 90 dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać zimne kompresy, a od razu po zabiegu – wystrzegać się alkoholu, palenia papierosów i gorących dań. Istotne jest także wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają dyskomfort oraz opuchliznę.

Efektywna i bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera duży wpływ na komfort życia chorych – z tego względu bardzo istotne okazuje się to, żeby wybrać odpowiedniego lekarza. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek i trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym stażem i pozytywnymi komentarzami poprzednich pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska lekarza z pewnością znajdziemy ważne informacje.