Jak poprawić widoczność strony? Warto wypróbować PBN!

Szukasz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie private blog network? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na pbnmarket.pl.

Aby odbiorca znalazł twoją działalność musisz nie tylko posiadać stronę firmową, lecz również postarać się o jej widoczność na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Do tego kluczowa jest zawartość strony oraz to czy regularnie dodawane są do niej kolejne wyczerpujące i użyteczne dla odbiorcy treści. Jednak nie wolno również pomijać tzw. link buildingu, a więc zdobywania linków kierujących na stronę. Jedną ze strategii link buildingowych jest stosowanie PBN – prywatnej sieci blogów.

Private blog network – proste pozyskiwanie sporej liczby zdywersyfikowanych linków przychodzacych

PBNy są prywatne, gdyż są zakładane a następnie kierowane przez jeden podmiot (z reguły przez większą agencję marketingową albo firmę SEO), który troszczy się o jakość dostępnych tam artykułów. PBNy są z reguły wykorzystywane jako jeden z punktów szerokiej strategii marketingowej, co jest bardzo istotne, ponieważ najlepsze efekty ich użycia daje się zauważyć w odniesieniu do stron, które zostały wcześniej prawidłowo zoptymalizowane pod kątem zawartości oraz technicznym. Prywatne sieci serwisów nie tylko dają możliwość pozyskania sporej liczby linków przychodzących do witryny, ale także na ich dywersyfikację, co jest korzystnie oceniane przez wyszukiwarki. Za minus PBNów można uznać tylko to, że ich wykonanie nie jest tanie, a potem należy poświęcać niemało czasu na zachowanie ich na należytym poziomie.

Jak zastosować PBN? Proponujemy artykuły z canonicalem i wizytówki NAP

PBNy idealnie spełnią swoje zadanie w pozycjonowaniu lokalnym, bowiem można za ich pośrednictwem publikować tematyczne artykuły sponsorowane będące wizytówką NAP. Co to jest NAP? To praktycznie każda publikacja online, gdzie przedstawione są najistotniejsze dane telekontaktowe firmy – jej telefon czy e-mail, nazwa oraz adres. Przykładowo, wizytówka Google Moja Firma jest NAP-em, ale jest nim także strona na portalu społecznościowym, wpis w internetowym katalogu biznesowym czy artykuł, w którym dodano firmowe informacje teleadresowe.

Następny skuteczny sposób na wykorzystanie możliwości PBNów to artykuły z canonicalem. Polegają one na powtórnej publikacji ciekawych artykułów z dodaniem odnośnika do źródła treści oznaczonego tagiem “rel=canonical”. W tym przypadku algorytmy wyszukiwarek zwykle oceniają wyżej przydatność oryginalnego artykułu, bowiem natrafianie na odnośniki do niego na różnych stronach w sieci rozumieją jako dowód, że pod wymienionym adresem kanonicznym znajdują się pomocne, godne uwagi informacje. Publikacje z linkiem kanonicznym są najefektywniejsze przy treściach z branż YMYL, w których istotne jest osiągnięcie wysokiego autorytetu, innymi słowy tych powiązanych w szczególności ze zdrowiem, inwestycjami oraz doradztwem prawnym, bieżącymi informacjami.

PBN Market Skuteczny linkbuilding SEO