Jak powinna być zbudowana skrzynka telekomunikacyjna

Jeśli chcesz nabyć skrzynkę telekomunikacyjną, koniecznie wejdź na telmor.pl/Produkty/Szafki-skrzynki-telekomunikacyjne

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdym domu – określa to polskie prawo. U producentów znajdziemy wiele ich typów, których struktura musi być dostosowana na każdą ewentualność. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i jak powinny być skonstruowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – przewody telekomunikacyjne i światłowody

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana z solidnego metalu i dodatkowo przepuszczać sygnały Wi-Fi. Na rynku wyróżniamy 2 zasadnicze rodzaje skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna przeznaczona do używania na powietrzu, która musi być wytrzymała na ingerencje zwierząt, a także wysoką temperaturę. Kolejna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której mieszczą się kluczowe przewody – tj. światłowody oraz główne przyłącza sprzętów – routery, multiswitche. Komponenty wewnątrz skrzynki można zamontować np. na rzepy lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – zabezpiecz się przed ingerencją osób nieuprawnionych

Istotnym czynnikiem jest też ochrona przed dostaniem się do szafki osób nieuprawnionych. W tym celu stosuje się specjalistyczne zamki. Bezpieczeństwo jest niesamowicie istotne ze względu na dzieci. Pamiętajmy także o uporządkowaniu kabli – w tym celu służą specjalne komory. Na rynku znajdziemy wiele typów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu błyskawicznie dostosujemy je do naszego mieszkania.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]