Jak przebiega zakładanie implantów stomatologicznych?

Implanty zębowe to najlepszy sposób na pozbycie się ubytków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, jak i ogólnego bezzębia. Ich największymi atutami są naturalny wygląd oraz względnie łatwa pielęgnacja – implant stomatologiczny, a dokładniej jego korona, wygląda tak samo jak prawdziwy ząb. Przed ich założeniem nie ma potrzeby szlifowania przyległych zębów, jest to zatem mniej dotkliwe dla pacjenta niż założenie mostu czy pełnej protezy. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega ten zabieg i jak trzeba się do niego przygotować.

Implanty stomatologiczne – jak przebiega ich zakładanie?

Zabieg założenia implantów stomatologicznych rozpoczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Ponadto istotne jest także właściwe nastawienie i zapanowanie nad nerwami. Następnie stomatolog dokonuje nacięcia dziąsła. To pozwala na dotarcie do tkanki kostnej i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu korzysta się z technik piezochirurgii oraz stosownie dobranych wierteł. To bardzo trudna część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i precyzji. Precyzja istotna jest także przy umieszczeniu implantu zęba w kości. Kiedy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarz musi już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a lęk przed odczuciem bólu

Myśl o założeniu implantu stomatologicznego rodzi u części pacjentów obawy związane z potencjalnym silnym bólem odczuwanym w czasie zabiegu i bezpośrednio po nim. Na szczęście niepokój ten jest zupełnie nieuzasadniony. Współczesna implantologia dysponuje niesłychanie wydajnymi środkami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi pełen komfort na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie czuli na ból mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które całkiem usunie problem strachu przed leczeniem stomatologicznym.