Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

Lokal na chrzciny - sprawdź korzystną ofertę.

Dla rodziców chrzciny są pierwszym dużym familijnym wydarzeniem związanym bezpośrednio z ich nowo narodzonym dzieckiem, z tej przyczyny starają się, by wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Planowanie chrzcin bywa jednakże trudnym zadaniem, w szczególności jeśli na chrzest zaprasza się sporą liczbę bliskich i znajomych. W tym wpisie znajdziesz kilka porad, które pomogą ci w tym procesie.

Przygotowanie chrztu – możesz wskazać oczekiwany prezent dla swojego dziecka

Niegdyś sakrament chrzcin miał miejsce od razu po narodzinach dziecka, nieraz wręcz w tym samym dniu, ze względu na dużą śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzciny przeistoczyły się w ważny dzień nie tylko dla najbliższych dziecka, stąd też są urządzane na ogół 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Daje to przestrzeń na szczegółowe rozważenie kluczowych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór ojca i matki chrzestnych, jak również świątyni, w której zostanie udzielony sakrament. Planując z parafią termin sakramentu polecamy uwzględnić to, ile tygodni będzie potrzebne na powiadomienie gości, a także zamówienie dla nich posiłków i noclegu, jeżeli będą przybywać do nas z daleka. W wysłanych zaproszeniach zalecamy umieścić prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest potrzebne do ustalenia jaką liczbę osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się również dać sygnał, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina na ogół kupuje zabawki, natomiast rodzicom większą radość dadzą praktyczne prezenty, jak np. ubranka, fotelik samochodowy lub kołderka dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokal na chrzciny?

Zaledwie dekadę temu chrzciny planowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziców malucha, w następstwie tego nie wszyscy obecni podczas obrzędu w świątyni mogli być gośćmi uroczystego poczęstunku. Teraz wspólny obiad dla znacznej grupy członków rodziny oraz dalekich i bliskich znajomych nowych rodziców to już norma. Sprawdzając propozycje sal, w których można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują udekorowane miejsce, ale także współdziałają z firmą cateringową, która przyrządzi menu korespondujące z charakterem wydarzenia i która zapewni fachową obsługę zaproszonych. Jeśli ceremonia wyznaczona jest na okres letni, radzimy wybrać salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym fotograf czy rodzina zrobi śliczne zdjęcia, a kilkuletnie dzieci zamiast ślęczeć przy stoliku mogą szaleć na dworze. Istotny jest również taki dobór sali na chrzest, żeby dojazd z kościoła do miejsca docelowego był niezbyt długi, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do wynajętego noclegu albo domu.

Kontakt:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]