Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Dowiedz się więcej o spodniach bryczesach

Jazda na koniu wymaga nie tylko godzin pracy, dużych pokładów cierpliwości i sporych wyrzeczeń, ale również odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Chcesz nabyć wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Szeroki wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi dotykają do siodła, co minimalizuje zagrożenie otarcia naskórka. Dobrze wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i obcisłe, a przy tym nie ograniczać ruchów i umożliwiać wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym dżokej czuje się w pełni swobodnie.

Jak dobrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich warto sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który może być wytworzony z skóry ekologicznej, silikonu bądź innych surowców dających porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, obejmujący też łydki i uda. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które gwarantują komfort termiczny w czasie jazdy. Ważne są również walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek czy liczne kieszonki.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]