Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Dowiedz się więcej o kontenerze otwartym na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalne muszą cechować się ogromną wytrzymałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele pojemników? Kiedy należy zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Wśród dostępnych na rynku pojemników specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, niebezpieczne, sypkie, a także płynne. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w klapę z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, zapobiegającą wylewaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z dnem posiadającym zaczepy do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontener otwarty na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały sypkie mogą także być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte wykorzystywane do przewozu i magazynowania odpadów budowlanych oraz gruzu.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]