Jakimi problemami zębów zajmuje się chirurg dentystyczny?

Nie wszystkie choroby zębów można zlikwidować zwykłymi metodami. Kiedy okazują się one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się między innymi w razie konieczności wstawienia sztucznych zębów czy koron, dużych uszkodzeń uzębienia, uszkodzeń dziąseł oraz chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju narośle bądź nowotwory. Jakie metody bywają jednak stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, by leczenie było były bezbolesne i nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Leczenie przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających nacięcia dziąsła i dłutowania. W razie dużych ubytków lub chorych po wypadkach konieczne okazuje się czasem odbudowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej guzów czy narośli – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych trudności. Dobrze więc powiedzieć parę zdań o tym, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze jest niewątpliwie to, by stosował on wyłącznie nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma także nastrój w poradni i podejście stomatologa do pacjentów – sporo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, a te znajdziemy między innymi w internecie lub wśród przyjaciół.