Kiedy sięga się po szalunki?

Kup szalunki Kraków

Szalunki to to konstrukcja o charakterze tymczasowym, którą najczęściej robi się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna odznaczającego się gorszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów metalowych, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo dokładnie tak również określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, zyskuje oczekiwany kształt. Szalunki wyjmuje się po zastygnięciu mieszanki. Z pomocą szalunków można również solidnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio zastygnie.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje zapełniony solidnie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Umieszcza się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki usuwane są dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zwiąże. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się chociażby w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu kolumn ogrodzeń i sufitów żelbetowych. Cechują się jak widać bardzo dużym zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są też profesjonalne podpory i dźwigary. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w szalunki oraz sklejkę.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]