Kiedy terapia małżeńska jest dobrym rozwiązaniem?

Po więcej informacji o terapii małżeńskiej UK kliknij tutaj

Każda para może wpaść w rozmaite problemy. Na szczęście aktualnie można się z nimi uporać wyjątkowo skutecznie. Świetnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego i doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy może okazać się pomocna?

Do psychoterapeuty udają się pary zmagające się z przeróżnymi trudnościami. Terapeuta pomaga pokonać kryzysy powiązane z niedochowaniem wierności jednego z partnerów, jak również pomoże w razie uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach często potrzebne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie problemów zdrowotnych małżonków lub członków ich rodzin. Jest przydatny w momencie, kiedy między żoną i mężem rodzą się konflikty, których nie potrafią przezwyciężyć sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga również przezwyciężyć trudności i usprawnić związek. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku temu ich małżeństwo rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć partnerom jakie mają oczekiwania i potrzeby. Podkreśla on, że związek to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale przede wszystkim oferowanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe staje się określenie przyczyn , które legły u podłoża małżeńskich kłopotów. Pary, które przeszły terapię małżeńską posiadają wiedzę niezbędną do tego, by efektywnie pokonywać kłopoty w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że obecnie bez problemu można spotkać polskiego psychologa także na terenie Zjednoczonego Królestwa. Posługiwanie się językiem polskim usprawnia pracę nad problemem oraz podnosi komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na usługi specjalisty. Też na emigracji opłaca się zawalczyć o własne małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z rozmaitymi problemami. Należy pamiętać, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a dzięki niej związek jest w stanie wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczne wyjście.

Kontakt:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339