voigt kraków, korygowanie wad wzroku, korekta wzroku kraków

Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga skorygować dokuczliwe i nierzadko groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto może zgłosić się na operację wzroku?

Korekta wzroku – oddaj się w ręce wykwalifikowanego optometrysty

Jeszcze dekadę temu korekcja wad wzroku sprowadzała się do noszenia soczewek kontaktowych albo okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekcji umożliwiające leczenie krótkowzroczności, astygmatyzmu, dalekowzroczności, jak również szeregu innych chorób. Niesłychanie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się dużą efektywnością. Taka korekta wzroku jest bezpieczna oraz mało inwazyjna, a pacjent błyskawicznie wraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniony jest biegły zespół, specjalizujący się w innowacyjnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać odpowiednią procedurę leczenia, a następnie wyeliminować wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji nowoczesne urządzenia diagnostyczne, tym samym są w stanie rozpoznać nawet rzadkie choroby oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się także leczeniem innych chorób, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają między innymi na formowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, będący badaniem użytecznym w ujawnianiu stanów zapalnych, jaskry i pozostałych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją zaćmy. Korekta wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się także innymi dolegliwościami, jak przykładowo ciałami obcymi w oku bądź usuwaniem kaszaków.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]