Kolczyki z ametystami

Zobacz, gdzie kupić biżuterię z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Japonii, Mozambiku, Kenii i Sri Lance. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, a w watykańskim skarbcu do tej pory leży pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim połączeniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, ale również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.