Kompletujesz odzież na motocykl? Kup też kombinezon

Zobacz, gdzie zamówić kombinezon na motor.

Korzystanie z jednośladu łączy się nie tylko z pewnym niebezpieczeństwem, ale nierzadko także z odczuwaniem drobnego dyskomfortu. Aby zminimalizować negatywne oddziaływanie niektórych czynników na przyjemność z jazdy, konieczne jest wyposażenie się w stosowną odzież. Specjalne spodnie w komplecie z kurtką czy też kombinezon na motor powstrzymają odczuwanie pędu powietrza, jak również podczas ewentualnego wypadku zdecydowanie zmniejszą możliwość doznania różnego typu urazów. Tak niemniej jednak będzie wyłącznie w przypadku, gdy kupimy najlepszy ich model. Co warto więc nabyć? Jaki materiał wybrać? Co będzie najlepsze – wersja jedno- czy dwuczęściowa? Na te pytania odpowiemy w tym wpisie.

Jednoczęściowy kombinezon na motor – nie dla każdego motocyklisty

Kombinezony na motor jednoczęściowe preferują głównie partycypujący w zawodach sportowych, profesjonalni motocykliści, a także osoby z rzadka pokonujące odległe trasy bez długich postojów. Zapewniają one najwyższy stopień ochrony podczas wypadku. Niestety łączy się to z obniżeniem komfortu ich zakładania, ale i wykonywania w nim działań innych niż jazda, np. załatwianie w nim potrzeb fizjologicznych bywa ogromnym problemem. Tym samym motocykliści, nie jeżdżący wyczynowo, śmiało mogą wybrać dwuczęściowy kombinezon motocyklowy. Gwarantuje on wystarczającą w większości sytuacji ochronę, a równocześnie łatwiej jest go zdejmować i zakładać.

Kombinezon na motor – znaczący jest materiał, z którego został wytworzony

Krój kombinezonu motocyklowego to jakkolwiek nie wszystko, co powinno się wziąć pod uwagę nabywając jeden z nich. Tak samo znaczący jest surowiec, z którego został on wyprodukowany. Tu do wyboru mamy z reguły skórę i specjalne tekstylia. Kombinezony ze skóry dają mają dość mały potencjał wentylacji, ale wyśmienicie ochraniają w razie upadku. Trzeba jakkolwiek przyznać, iż niektóre tekstylia – na przykład te z mocnych polimerów – pod tym względem sprawdzają się równie dobrze, a przy tym są znacznie bardziej przewiewne.

Kontakt:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]