Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Mnóstwo śmieci nie powinno trafić do zwykłego pojemnika. Chodzi tu szczególnie o te, które wytwarzamy w trakcie różnego rodzaju remontów, opróżniania piwnicy bądź strychu czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, fragmenty podłóg i okien, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania robót. Jak go zamówić? Który z dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery na gruz – typy i pojemność

Wybierając kontener, należy skupić się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone w trakcie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o objętości 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, jak również płytki ceramiczne czy zdjęte panele podłogowe.

Kontener – od kogo go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych miastach, jak Szczecin czy Kraków, ale też w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera pod określony adres. Kontener należy napełnić w ustalonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają legalnej utylizacji.