leczenie presbiopii, korekcja starczowzroczności

Korekcja starczowzroczności – odzyskaj widzenie w bliży

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z normalnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej symptomem jest utrata zdolności widzenia na krótkie odległości, co właściwie ogranicza możliwość czytania czasopism, pisania, użycia komputera lub telefonu komórkowego oraz podejmowania wielu powszednich czynności. Presbiopia jest konsekwencją osłabienia zdolności akomodacji oka albo jej zupełnej straty. Metodą na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być noszenie szkieł korekcyjnych, jakkolwiek powoduje to pewne komplikacje. Soczewki do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe najczęściej nie są wygodne, a modele progresywne bywają przeważnie drogie. Idealnym rozwiązaniem może okazać się więc pozbycie się starczowzroczności w trakcie zabiegu.

Leczenie presbiopii. Czemu jest potrzebne?

Jak już nadmieniliśmy, korekcja starczowzroczności pozwala uniknąć licznych komplikacji przy realizowaniu powszednich, najprostszych czynności. Osoby dotknięte tą chorobą (trzeba podkreślić, że w niektórych przypadkach pierwsze symptomy presbiopii manifestują się niedługo ukończeniu 40 roku życia) mają problemy z czytaniem bądź korzystaniem z komputera, a także robieniem zakupów (w istocie uniemożliwia odczytanie ceny artykułu) bądź podróżami komunikacją miejską (trudności z korzystaniem z planów jazdy). Poza tym, przeciwnie do miopii, starczowzroczność nie jest kompensowana przez możliwość lepszego widzenia w dali, a noszenie szkieł korekcyjnych bywa dla chorego niewygodne. Nie należy też zapominać, że wada ta się nieustająco zwiększa, a każde następne 2 lata lata skutkują zazwyczaj osłabieniem widzenia o mniej więcej 0,25 dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – usunięcie wady w trakcie jednego zabiegu

Poza korektą za pomocą szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest też leczenie starczowzroczności z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę korzystania z okularów. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są także sposobem na to, aby podczas pojedynczego zabiegu całkowicie zlikwidować wadę w obu oczach.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]