kurs blender, kurs modelowania 3d

Kurs modelowania 3D – czy warto się zapisać?

Świat grafiki nieprzerwanie przechodzi zmiany i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne metody preferując tworzenie swoich dzieł tylko w formie cyfrowej. Komputery dają artystom nie tylko swobodę wykonywania grafik 2D, ale również modelowania obiektów 3D. Rozpoczęcie nauki modelowania 3D nie wymaga już znacznych nakładów finansowych – każdy może przecież pobrać program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia obrazów 3D oraz animacji, a który jednocześnie jest całkiem darmowy.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem znającego oprogramowanie instruktora

Obsługi dowolnego oprogramowania można nauczyć się samemu, lecz proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nierzadko bywa niezwykle irytujący. Właśnie dlatego uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści zwłaszcza tym, którzy niedawno odkryli program Blender 3D. Oswajanie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami bądź nanoszenie przeróżnych tekstur i efektów na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeśli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. Instruktor na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez kursanta zwracając uwagę na elementy, które trzeba poprawić oraz sugerując ku temu trafne drogi. Jak w wypadku innych kursów najlepiej, by przebiegał on w niewielkich zespołach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poważana w świecie filmu i gier komputerowych

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś umiejętnością pożądaną i docenianą przede wszystkim w świecie gier wideo, projektowania i filmu. Opanowanie oprogramowania Blender 3D poszerza zatem pole manewru na rynku pracy. W czasie kursu tworzy się wstępne profesjonalne prace, które później można bez skrępowania dołączyć do swojego portfolio. Nie oznacza to natomiast, iż kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży gier komputerowych i łączą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników takich kursów to po prostu artyści i amatorzy chcący znaleźć nowe drogi wyrażania siebie lub rozwinąć swoje obecne umiejętności.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]