Kursy angielskiego

Najważniejszy z języków europejskich – angielski

Zważając, że angielski wykorzystywany jest prawie wszędzie (przy wymianie handlowej, w turystyce, polityce, a także w codziennej egzystencji), można stwierdzić, że jest on bez wątpienia najistotniejszym językiem europejskim. Owa przydatność posługiwanie się tym językiem sprzyja otwieraniu się szkół językowych.

Nauka języka angielskiego w domu

Angielski jest o tyle dobry do samodzielnego uczenia się, że materiały dydaktyczne są powszechnie dostępne. Każda księgarnia sprzedaje książki do nauki tego języka oraz literaturę angielską w oryginale. W języku angielskim nagrana jest również zdecydowana większość współczesnej muzyki oraz filmów. Język angielski nas otacza nawet jeśli mieszkamy w Polsce, warto więc wykorzystać każdą okazję, by się z nim osłuchać.

Szkoły językowe nauczające języka angielskiego

Możliwość wyboru spośród kilku rodzajów kursów języka udostępnia swoim klientom każda ze szkół językowych. Program DIRECT English jest jedną udostępnianych możliwości do wyboru.

DIRECT English jest programem szybkiej nauki języka. Jest oparty na Metodzie Bezpośredniej, w czym nieco przypomina bardzo mocno rozpowszechnioną na polskim rynku Metodę Callana.

Alternatywnym wyborem jest kurs GENERAL ENGLISH – nawiązujący do metody komunikatywnej. Stworzony jest dla uczniów chcących rozwinąć całościową, praktyczną znajomość języka, ułatwiającą rozmawianie w wielokulturowym towarzystwie. Efekt jest tym lepszy, że kursy prowadzone są zazwyczaj przez 2 lektorów: polskiego oraz lektora natywnego, dla którego język angielski jest językiem ojczystym.

Popularnym kursem jest też kurs konwersacyjny, czyli nauka poprzez rozmawianie w w danym języku obcym.

Zarówno jedną, jak i drugą metodę nauczania języka angielskiego, a także konwersacje z języka angielskiego ma w swojej ofercie szkoła ArcherSchool. Wszystkie szczegóły można sprawdzić odwiedzając stronę internetową www.archerschool.pl.