Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Dalsze informacje o lampach solnych.

Niewielkie dekoracje z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wycieczek po świecie, a nieraz nabywamy pod wpływem impulsu, ponieważ pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie to zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wykonać obiekty stosowane na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są sprzedawane w 3 barwach

Lampy solne są ładne i łatwo dostosujemy je do wystroju domu, gdyż występują w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne, jako że nie ma brył solnych o identycznych kształtach i siatce krystalizacji. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się chropowatą, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem takich lamp, nadają im przeróżne formy, m.in. kuli albo piramidy.

Lampy solne – dzięki nim skuteczniej się zrelaksujesz

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają dobry wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania anionów, które równoważą te produkowane przez wszędobylska elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie m.in. ludziom borykającym się z alergią czy astma. Blask, jaki emitują te lampy, jest uspokajający i przyjemny, dlatego zaleca się nabycie ich jednostkom cierpiącym na bezsenność lub stres, bowiem przy nich można skuteczniej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Robi się z nich także cudowne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a duże bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii, jak również dekoracji wnętrz.

Kontakt:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]