Lampy solne

Lampy solne oraz ich właściwości lecznicze

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały kolosalną popularność. Należy przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz, gwarantującym nastrojową atmosferę. Jednak czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać także korzyści zdrowotne?

Lampy solne – charakterystyka

Lampy solne to nie jedynie piękne dekoracje mieszkalnych wnętrz, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, odkopanych z kopalni, a następnie wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. W większości wypadków bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, delikatne światło, komponując sympatyczną aurę w pomieszczeniu.

Jak działają lampy solne?/W jaki sposób działa lampa solna?/Lampy solne – działanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie lub kłopoty z układem oddechowym.

Lampa solna – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych najczęściej wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy sugerują, że jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń produkowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie atrakcyjne dodatki do wnętrz, ale także możliwe źródło zdrowia i właściwego nastroju.

Kontakt:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]