Lekkie i wytrzymałe profile aluminiowe

Sprawdź, gdzie nabyć profile aluminiowe, wejdź na metal-e.pl/pl/c/PROFILE-ALUMINIOWE/50

Aluminium to jeden z najchętniej stosowanych w budownictwie surowców. Do jego atutów należy przede wszystkim niedużo gęstość, bo ta sprawia, że wyprodukowane z niego części nie są dużym obciążeniem – a to umożliwia wykonanie mnóstwa rozmaitych konstrukcji. Ma jednak pewne minusy – bez domieszek nie jest zbyt odporne, z tego powodu w architekturze i innych dziedzinach gospodarki wykorzystuje się przede wszystkim jego stopy, które cechują się dużą wytrzymałością przy wspomnianej niedużej wadze. W architekturze najczęściej wykorzystywanymi elementami są pręty oraz profile aluminiowe. W jakich celach więc dokładnie się je wykorzystuje?

Zastosowanie profili aluminiowych w handlu

Profile aluminiowe to idealny materiał do wykonywania przenośnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem buduje się na przykład stanowiska targowe, przenośne estrady, a także wiaty dla sklepów czy na imprezy masowe. Na ich popularność w największym stopniu wpływa ich nieduża waga i solidność, lecz też prostota budowania scen oraz to, iż bez problemu można osiągnąć dzięki nim potrzebny wygląd. Umożliwiają to innowacyjne techniki takie jak malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać malowane farbą o wybranym odcieniu na długi czas, gdyż nałożona tak warstwa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Inne przykłady użycia profili aluminiowych

Obok konstrukcji składanych, profile aluminiowe są wykorzystywane także w innych branżach. Doskonale zdają egzamin jako elementy różnego typu pojazdów, wyposażenia sportowego oraz maszyn. Profile aluminiowe są też stosowane przez inżynierów w wojsku, przy budowie oszklonych obiektów budowlanych, w produkcji balustrad czy ogrodzeń, a także w transporcie samochodowym. Dobrze również nadmienić, że profile aluminiowe są często stosowane przez przedsiębiorstwa produkujące sprzęt elektroniczny i gospodarstwa domowego.

Kontakt:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]